Boreas

Boreas

BOREAS klima jest producentem central wentylacyjncyh i osuszaczy basenowych z wieloletnim doświadczeniem w branży od ponad 25 lat. Produkcja i sprzedaż urządzeń do przetwarzania powietrza rozpoczęła się w 2014 roku w fabryce w Stambule, natomiast w marcu 2017 roku Boreas Inc. została w pełni przejęta przez Acik Group – międzynarodową spółkę holdingową działającą w świecie telekomunikacji i IT, lotnictwa i obrony, klimatyzacji oraz struktur i rozwiązań przemysłowych.

Urządzenia BOREAS są produkowane przy użyciu komponentów odpornych na ekstremalne warunki pracy, są trwałe i posiadają światowej klasy certyfikaty.

Jednostki BOREAS działają doskonale i bez strat energii w krytycznych warunkach pogodowych i posiadają najwyższej jakości certyfikaty: EUROVENT, TÜV i ISO.

Certyfikat Eurovent dokumentuje specyfikacje techniczne i parametry produktów klimatyzacyjnych i chłodniczych w ramach norm europejskich.
Więcej informacji >>             Nasz certyfikat >>
Wersja higieniczna central wentylacyjnych Boreas została przetestowana przez TÜV-SÜD zgodnie z normami VDI 6022 i DIN 1946-4 . W rezultacie wykazano, że urządzenia higieniczne BOREAS spełniają oba te standardy.
Więcej informacji >>             Nasz certyfikat >>


ISO 9001 to system zarządzania wdrożony na poziomie krajowym i międzynarodowym w celu zapewnienia poprawy jakości organizacji, zwiększenia wydajności i udziału w rynku.
Więcej informacji >>             Nasz certyfikat >>


Zgodnie ze specyfikacjami technicznymi EUROVENT, Boreas plasuje się na czele reszty producentów.


Struktura panelu tworzącego obudowę centrali wentylacyjnej jest najbardziej efektywnym elementem, który wpływa na ogólną wydajność mechaniczną centrali. Struktura panelu BOREAS została zaprojektowana w taki sposób, aby uniknąć mostków cieplnych między środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym.

Ramę, która ma wyższą wytrzymałość mechaniczną niż profil stalowy i jest lżejsza niż rama aluminiowa, uzyskuje się dzięki zastosowaniu prostokątnych profili wykonanych z materiału kompozytowego. Ze względu na fakt, że materiał kompozytowy ma znacznie niższy współczynnik przenikania ciepła w porównaniu ze stalą i aluminium, gwarantuje klasę mostka termicznego TB1 zgodnie z EN 1886, zapobiegając tworzeniu się mostków cieplnych w połączeniach między ramą a panelem oraz pomiędzy akcesoriami.


Boreas BRH & BRS
Centrale wentylacyjne higieniczne i komfort
Katalog >>


Boreas BHS
Osuszacze basenowe
Katalog >>


Boreas DC Master
Klimatyzacja cetrów danych
Więcej informacji >>
Katalog >>
Zintegrowany panel sterowania (opcjonalnie):

Jednostki Boreas mogą zostać dostarczone w trybie „plug and play”, tzn. z wykonanym okablowaniem i regulacją elementam wszystkich elementów, z panelem sterowania i zasilania zintegrowanym w obudowie jednostki, dzięki czemu centrala jest gotowa do pracy po podłączeniu zasilania.Niektóre z naszych referencji:Wideo promocyjne Boreas: